Daily Archives: 16 március, 2020

Tájékoztatás

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

A tanév március 16-ától az iskolán kívül, az interneten elérhető lehetőségek felhasználásával digitális formában, valamint egyéb lehetőségek igénybevételével zajlik.
A gyerekek e naptól (március 16.) – a járvány megelőzése érdekében -, nem tanulhatnak az iskolában!
Az iskola épülete minden nap nyitva lesz 8:00-tól 16:00 óráig, az iskola vezetősége, adminisztratív dolgozók elérhetőek lesznek. Amennyiben gyermekének az iskolaépületben van a taneszköze, ruházata, természetesen Ön vagy gyermeke bejöhet érte a hétfői és keddi napon, de csoportosan nem fogjuk az épületbe beengedni a gyerekeket, szülőket. Erről portaügyelet gondoskodik.
Kérjük megértésüket!

Gyermeke osztályfőnöke keresni fogja Önt telefonon, emailben. Kérem, hogy neki jelezze, meg tudja-e oldani gyermeke nappali felügyeletét. Erre engedélyt csak az intézmény vezetője adhat, az osztályfőnök csak felméri az igényt. Csak azok számára adható engedély az iskolai ügyelet igénybevételére, akiknek szülei a járványveszély elhárításán dolgoznak, közfeladatokat látnak el, közellátást biztosítanak.

Felhívom figyelmüket arra, hogy az iskolai kiscsoportos ügyelet során a fertőzésveszély nagyobb, mintha otthon maradnának! A felelősség vállalása a szülőké!

Fokozottan felhívom a szülők és a tanulók figyelmét arra, hogy
A TANÍTÁS NEM SZÜNETEL!

A távoktatásban a részvétel kötelező!

Aki e kötelezettségének nem tesz eleget, az olyan, mintha nem járna iskolába. A tanév számára nem lesz érvényes, szeptembertől évet kell ismételnie!

Az osztályfőnökök felmérik azt is, hogy a tanuló részt tud-e venni a távoktatásban, milyen eszközzel, internet hozzáféréssel rendelkezik a család vagy a tanuló (mobiltelefon, laptop, asztali számítógép, internet kapcsolat). Azok számára, akik a digitális oktatásban eszköz hiányában nem tudnak részt venni, más módot keresünk. Erről hétfőn délután tájékoztatjuk a szülőket, tanulókat.

A tájékoztatás hivatalos felületei:

– KRÉTA rendszer

– iskolai honlap (www.petofi-hortobagy.sulinet.hu)

A Facebook nem hivatalos tájékozódási felület, de igyekszünk mindenkit ott is tájékoztatni.

Kérem, hogy az iskolai honlapot és a KRÉTA üzeneteket figyeljék!
Kérdésük esetén elsősorban az elektronikus módszert válasszák, az iskolai honlapon megtalálható az e-mail cím: petofi.hortobagy@gmail.

Aki esetleg nem rendelkezik KRÉTA (eNapló) azonosítóval, kérje az osztályfőnökökön keresztül.

Emlékeztetem a szülőket, hogy nem azonos a tanulói és a gondviselői belépés, és nem ugyanazok a lehetőségek a szülők számára. Ha nem szülőként lép be, akkor nem minden szolgáltatás érhető el!

Fontos, hogy a KRÉTA belépés a tanuló és a szülő számára is rendelkezésre álljon, mert ezt a felületet is fogjuk használni a digitális oktatás során.

A kollégium is szünetelteti a nyitva tartást. A mi kollégista tanulóink a szükséges személyes tárgyaikért az intézményegység-vezető által meghatározott időpontban, egyesével léphetnek az épületbe.

Köszönöm megértésüket, türelmüket, együttműködésüket!

Ádám Endréné