Monthly Archives: március 2019

ÖKO-hét az iskolánkban

2019. 03. 18-tól 22-ig Fenntarthatósági Témahetet tartottunk iskolánkban. Idén 2. alkalommal csatlakoztunk a programhoz, hogy újabb lépést tegyünk a GLOBÁLIS CÉLOK megvalósítása érdekében. Az alsó és felső tagozatban egyaránt megrendezésre kerültek a témahét jegyében szervezett tanórák és tanórán kívüli foglalkozások. Meglévő modulokra alapozva egyéni lehetőségeinket figyelembe véve, különböző témákban dolgoztunk a gyerekekkel. Az idei évben „Tenni az egészségért és jóllétért” lett kitűzött célunk.

Feldolgozott témák és megvalósított programok:

• játékkészítés újrahasznosított anyagokból (szelektív hulladékgyűjtés)
  • csapatverseny „Hulladék vagy szemét” címen (szelektív hulladékgyűjtés)
  • kalandozás a tengereken (a tiszta víz, kincs)
  • Vizes TOTÓ készítés (a tiszta víz, kincs)
  • Sándor, József, Benedek hete (éghajlat és évszakok)
  • Állati bemutató – kiskedvencek haszna- (ölokógiai egyensúly)
  • Különleges háziállatok előadás (állatvédelem)
  • Családlátogatások a földön (élelmiszerpazarlás és élelmiszerhiány)
  • Eszem, ha itt terem (élelmiszer útja)

Pedagógusaink szívesen építették munkájukba a különböző módszertani elemeket. A gyerekek érdeklődéssel várták a tanórákat és foglalkozásokat, melyeken aktívan részt vettek. Célunkat teljesítve, a Föld jövőjének segítése útján, globális tudásunkat bővítve, sikeres hetet tudhatunk magunk mögött. A témahét, melyen közös célért és eredményért dolgoztunk, közös fotó készítésével zárult, mely figyelemfelhívásként felkerült közösségi oldalunkra.