Monthly Archives: szeptember 2023

Természetpedagógiai előadás

Az ismeretterjesztő, szemléletformáló interaktív bemutatókat „A hajdú hagyományok nyomában” projekt keretében indította útjára a szervezet az általános iskolások és a középiskolások számára. A foglalkozások témája:

• Az Év Fajai – Az Év Természeti Értékei
  • Az erdők vadfajai, a természetvédelem és a vadgazdálkodás kapcsolata
  • Ősz – Lombhullás, költöző madarak, jeles napok
  • Vizeink, vizes élőhelyeink

Az előadások célja egyebek mellett az ismeretátadás, szemléletformálás, figyelemfelhívás, képességfejlesztés, ezáltal a közösségi együttműködés, az egymás és a természet iránti felelősségérzet erősítése, valamint Hajdú-Bihar vármegye természeti értekeire való figyelemfelhívás.

• Ezen a héten iskolánkban tartott foglalkozást Varga Edit természetpedagógus “ Ősz – Lombhullás, költöző madarak, jeles napok” témában.

Tanévnyitó ünnepség

2023. szeptember 1-jén ismét gyerekzsivajtól lett hangos az iskola. Visszatértek a nyári szünetről diákjaink és az első osztályosokat is köszönthettük ezen a napon. Vidám műsorral nyitottuk meg az új tanévet. Az ünnepség után minden osztály birtokba vehette tantermét, hivatalosan is elkezdődhetett a tanév. Minden tanítványunknak, a szülőknek és a kollégáknak sikerekben és örömökben gazdag tanévet kívánunk!