Monthly Archives: június 2024

Nyári szüneti munkarend

Tanévzáró

Intézményünkben a 2023-2024-es tanév lezárására június 25-én került sor. Az ünnepségen Ádám Endrénéné főigazgató asszony köszöntötte a megjelent tanulókat, szülőket, pedagógusokat, majd összefoglalta az év főbb eseményeit. A vakáció megnyitásához az énekkar és az 1-6. osztályosok biztosították a jó hangulatot, majd átadásra kerültek az oklevelek és könyvjutalmak a kiválóan teljesítő diákok részére. A tankerületi pedagógusnapi ünnepségen elismerő oklevelet vehetett át még iskolánkból Postáné Kiss Erika kolléganőnk is, aki a tanévben végzett kiemelkedő pedagógiai munkájáért részesült elismerésben. Szintén elismerő oklvelet vehetett át még a tanévben végzett eredményes főigazgatói munkájáért Ádám Endréné és Girán Katalin intézményegység-vezető.

Jó pihenést és élményekben gazdag nyári szünetet kívánunk mindenkinek!

Ballagás

Intézményünk 8-os diákjai az utolsó tanítási napon ballagtak el iskolánkból. Megható ünnepség keretei között vettek búcsút diáktarsaiktól és a pedagógusoktól. Rendezvényünk helyszíne a szépen díszített tornaterem, így diákjaink családtagjai, vendégei is részesei lehettek az eseménynek. 8 éven át kitűnő tanulmányi eredményéért vehetett át díszoklevelet Szabó Gábor 8. osztályos tanuló, aki a tanév legeredményesebb diákjaként a Tankerület oklevelét is átvehette.

RobotOlimpia 2024

Az idén is részt vett intézményünk 2 csapata a Hajdúböszörményben megrendezett RobotOlimpián, melyen ismét szép sikereket értek el. Most ugyan nem álltak dobogón, de valamennyien nagyon örültünk az 5. helyezésnek, ill. az összetett eredmények utáni egyik legsikeresebb csapat címnek.

Úszásoktatás

Iskolánk 3. osztályos tanulói úszásoktatáson vehettek részt. Az immár hagyományosnak tekinthető programban a balmazújvárosi Kamilla Gyógyfürdő biztosította számunkra a színvonalas úszásoktatás helyszínének lehetőségét. A gyerekek utaztatása kényelmes kisbusszal, osztályfőnöki kísérettel valósult meg.

Balázs testnevelő útmutatása alapján ismerkedhettek meg a gyerekek az úszás alapjaival és szerezhettek vízbiztonságot.

A gyerekek örömmel várták az órákat, teljes erővel összpontosítottak feladatokra, figyeltek egymásra és önfeledten élvezték a vízben eltöltött időt. Öröm volt látni a felszabadultságukat, játékosságukat.