Békeoszlop megemlékezés

2001. október 1-e óta áll iskolánk előkertjében a Békeoszlop, melyet a Békefény Alapítvány ajándékozott iskolánk diákönkormányzatának. Ezzel az oszloppal csatlakoztunk egy mozgalomhoz, mely 220 országban sok ezernél is több oszlopot állított fel. Legyen béke a földön!- egy mozgalom, amely 1955-ben Japánból indult el. Hazánkban 1998.augusztus 20-án állították fel az első Békeoszlopot Püspökladány városában.
Az oszlopon három nyelven áll a vágy, Legyen béke a Földön! Legyen béke Magyarországon! Az oszlopon mi is elhelyeztük üzeneteinket, melyek a mának és a jövőnek is szólnak. Lényeges dolog megértetni embertársainkkal, hogy a béke bennünk rejlik, egymás tiszteletben tartásával, környezetünk megóvásával. A gyerekek békeüzenete idén a következő volt:” Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, a világ megismeri a békét.”