Lengyel- magyar projekt

A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság több éve együttműködik egy lengyel nemzeti parkkal (Wolinski Nemzeti Park). Az együttműködésük lényege egy közös pályázati felhívás (A természetvédelem határtalan), amelyet párhuzamosan bonyolítanak le a 2 nemzeti parkot körülvevő, max. 35ezer fő alatti települések 6-7. osztályosai körében. 2023-ban a Hortobágyi Nemzeti Park létesítményeinek jelentős része zárva tart (kiállítóhelyek, Látogatóközpont stb), ugyanis egy turisztikai pályázat miatt az épületek felújításra kerülnek, valamint új kiállítások kerülnek kihelyezésre. Ezért ebben az évben nem tudták fogadni a jelentkező csapatokat és diákjaikat. Iskolánk március 2-án helyet biztosított a feladatlap megírására. Ebben a versenyben is számos alkalommal kiválóan szerepeltek a hortobágyi gyerekek, egy alkalommal a külföldi tanulmányútra is eljutottak Lengyelországba.