Daily Archives: 20 december, 2019

Robotkupa

A 8. Szumó Robot Esztár Kupán, 36 csapat versengett a kupákért és az országos bajnokság pontjaiért.
Jelenleg Magyarország legnagyobb robot szumó versenye sportszerűen, jó hangulatban telt, melyhez
hozzájárultak a versenyzők, a mentorok, a RoboLabor és a szervezők.
A hortobágyi csapatból Posvancz Erik 8. osztályos tanuló a dobogó 3. fokán végzett. A csapat
munkájában részt vettek: Fülöp Attila, Horváth Ádám és Loncsák Előd 8. osztályos tanulók is, akiknek
szintén gratulálunk.Köszönjük Blága Csaba tanár úr felkészítését!

Karácsonyi ünnepi műsor az iskolában

A Hortobágyi Petőfi Sándor Általános Iskola és Kollégium karácsonyi műsorára került sor 2019.december 14-én 9:00 órától az iskola tornatermében. Felléptek: • A balmazújvárosi Népi színjátszókör Betlehemes műsorával • A BAMI népzene tanszakos tanulói adventi és karácsonyváró dallamokkal • Az intézmény tanulói meghitt karácsonyi műsorukkal Köszönjük, hogy megtiszteltek Bennünket jelenlétükkel és együtt gyújthattuk meg az adventi koszorún a 3. gyertyát!

Adventi hét az alsótagozaton

Hagyományaink szerint decemberben az alsó tagozaton Adventi projekt hetet tartunk. Egész héten a Karácsonyról, az arra való felkészülésről szóltak a tevékenységeink. Zárásként került sor a gyerekek munkáiból készült kiállításra, valamint az Adventi szavalóversenyre.